Percentage Mastery
Master percentages — discounts, tax, tips, and more.
Beginner
10 domande
Domanda 1 di 10
0%
A shirt is $80 with a 25% discount. What is the sale price?
A
$55
B
$60
C
$65
D
$70
Impostazioni
Privacy
Termini
Info
© 2026 DigiCalcs